Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Triatlon: Latin lõpetas korraliku hooaja võiduga Aafrika karikaetapilt

08.11.2015

Narva triatleet Aleksandr Latin pani oma hooajale ilusa punkti, võites esikoha Agadiris toimunud Aafrika karikaetapilt. Tegemist oli ühtlasi aasta viimase võistlusega, kus jagati Rio olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte.

Latini tänavune hooaeg on olnud igati stabiilne ja korralik. Üle mitme aasta suuremaid vigastusi vältinud eestlasel on ette näidata Euroopa mängude neljas koht Bakuust, samuti mitu esikahekümnekohta MK-etappidelt ja Eesti meistritiitel olümpiadistantsilt.

Marokko rannikulinnas, Agadiris, sujus valitseval Eesti meistril enda sõnul kõik soovitud stsenaariumi kohaselt. Eelkõige tegi rõõmu korralik ujumine, mille järel sai Latin rattarajal väikese grupiga ülejäänute eest turvaliselt ära sõita.

Just rattarajal tehtud töö tagas Latinile hooaja viimaselt võistluselt esikoha. 40 km päeva parima ajaga pedaalinud eestlane suutis kõvemate jooksumeestega vajaliku vahe sisse teha ning viimasel osaalal hoitud kiirusest oli küllalt, et 38 sekundilise eduga kontinentaalkarika etapivõitjaks tulla.

Ajaga 1:53.44 lõpetanud Latin naljatas pärast võitu, et on hea tunne finišeerida kõrgemal kohal, kui on su stardinumber. Marokkos oli Latini stardinumbriks 2.

Ehkki Latin pole veel Rio olümpiapiletit endale kindlustanud, on tal seda võimalik teha kuni järgmise aasta 15. maini. Uue hooaja kvalifikatsioonivõistlustega tehakse algust 2016. aasta veebruaris.

sport.err.eeLiikudes Läbi Alutaguse  Narva Asimuut  Narva jooksusari 2021  Püssi seeriajooks 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles