Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

MEV 2014: Liikumisaasta pakub Ida-Virumaal uusi spordinaudinguid

09.01.2014

Kui läinud aasta oli Eestis kultuuripärandi aasta, siis alanud aasta on Eestis pühendatud liikumisele ning selle raames toimub Ida-Virumaal ainulaadne pilootprojekt.

Ida-Virumaa spordiliidu eestvedamisel kutsutakse kõiki spordihuvilisi kaasa lööma sarjas „Minu esimene võistlus“ ehk lühidalt MEV. Nagu sarja nimi ütleb, oodatakse võistlustele neid, kes pole sellel alal varem võistelnud. Võistlustel tutvustavad oma ala spetsialistid nii ala olemust kui ka reegleid. „Enamik alasid on individuaalalad, võistkondlikest aladest on programmis võrkpall ja jalgpall,“ rääkis projekti eestvedaja, Ida-Virumaa spordiliidu juhatuse liige Jaak Rooden. „Kuna kõik ei soovi mitmesugustel põhjustel kohe kogenud võistlejatega ühele võistlusele tulla, siis kutsusimegi ellu selle projekti, andes inimestele võimaluse mõnusas seltskonnas pingevabalt proovida, kas sellel alal võistlemine talle meeldib.“

Projekti esimesel aastal on 14 ala jagatud eri kuudesse. „Kalender pole veel lõplikult paigas, sest näiteks suusavõistluse läbiviimiseks ootame pikisilmi lund,“ sõnas Rooden. Aladest on kavas peale võrkpalli, jalgpalli ja suusatamise jooks, orienteerumine, petank, õhupüssist laskmine, rulluisutamine-suusatamine, jalgrattasport, kabe, male ja ujumine.

Korraldajad on võistluste spektri teinud võimalikult laia ning võisteldakse eelkõige nendel aladel, kus on maakonnas tihe kalenderplaan. „Kuigi õhupüssist laskmisel pole otsest kokkupuudet liikumisega, kui mitte arvestada kuuli lendu, siis arvestusega, et maakonna edukaim sportlane on laskja, oleks olnud patt seda ala huvilistele mitte tutvustada,“ ütles Rooden.

Võisteldakse ausa mängu põhimõttel ehk lauskontrolli, kas inimene on varem sellel alal võistelnud või mitte, ei tehta. „Ma ei näe ka selles ohtu, kui tuleb võistlusele inimene, kes mõnikümmend aastat tagasi on alaga kokku puutunud. Eelkõige on soov selle sarja korraldamisel alade tutvustamine võistluste kaudu,“ sõnas Rooden, lisades, et ka need, kes on varem võistelnud näiteks asutuse-ettevõtte suvepäevadel, ei peaks pelgama võistlema tulla. „MEV eesmärk on anda inimesele elu esimene võimalus osaleda ala avalikult korraldatud võistlusel ning saada sel alal esimest korda tulemus ametlikku protokolli.“  

Esimene võistlus sarjas MEV on kavas pühapäeval, 19. jaanuaril Jõhvi spordihallis, kus kell 18 on kavas lauatenniseturniir. „Enne peetakse seal sulgpallivõistlust ja loodame, et ka mõned sulgpallurid jäävad lauatennist proovima,“ sõnas Rooden.

Nädal hiljem saavad kõik huvilised panna oma võimeid proovile MEV+ raames Jõhvi lauatennise seeriavõistluse esimesel etapil.

MEV+ on sari, kus võisteldakse esimest korda koos teistega, kellel on sellel alal juba kogemused olemas. „Eks meie soov on, et need, kes tulevad esimest korda omavahel võistlema, osaleksid hiljem ka teistel võistlustel,“ ütles Rooden.

MEV sarjas osalejaid ootavad võistlustel auhinnad, auhindu saavad ka aktiivsemad ning aasta lõpus loositakse välja peaauhinnad. „Samas ei ole me seadnud eesmärgiks, et auhinnad oleks väga suured, tähtsam on osalemisrõõm ja nauding hästi korraldatud võistlusest,“ ütles peakorraldaja, kes lisas, et väga suuri osalejate numbreid pole esimesel aastal eesmärgiks seatud. „Tegu on omamoodi katsega, kuidas selline asi inimestele sobib. Kuna pole kuulnud, et kuskil sellist sarja varem oleks korraldatud, siis puuduvad võimalused mõne kogenumaga konsulteerida.“Narva Asimuut 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles