Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Seiklussport: Esktreemmatka võitsid Vallimäe ja Juursalu

06.05.2013

Pühapäeval toimunud neljanda Motovilla Pankranniku ekstreemmatka kiirem oli võistkond A2K Peltonen Team, koosseisus Janek Vallimäe ja Timo Juursalu.

Kevadine matk ja jooks tõi kokku 45 inimest. Matkajaid sai kokku 6 võistkonna jagu - 18 inimest, jooksjate punt oli suurem - 27 võistlejat. Korraldajate poolt viimasel hetkel muudetud rada oli kiire ja liikumiseks päris soodne. Esmalt lubatud matkarada Sillamäe sadamani sai testitud ka tartlaste poolt ja nemadki tunnistasid, et see oli osaliselt raskesti läbitav ja igav, kirjutas http://motovillapankrannik.blogspot.com/.

Raja pikkust ei saanudki täpselt teada, kuid kiiremad jooksjad - A2K Peltonen Team - Janek Vallimäe ja Timo Juursalu saabusid finiśisse ajaga 1:18. Esimene küsimus oli korraldajatel neid nähes: Kas katkestasite? Selgus, et nii lihtne see kevadine jooks oligi. Teisena saabusid vaid mõni minut hiljem eelmise aasta võitjad Küpros Y - Aleksander Toots ja Tanel Leisalu, kolmandatena RSK Jõhvikas meeskond Allan Roosimägi ja Urmas Sulaoja. Neljandana saabusid finiśisse meeste klassis Vennad Laurid - Andres ja Mihkel. Nende järel juba suurema vahega Arno Proode ja Sergei Grigorjev.

Segavõistkondade esindajaid saabus matkale viis. Kiiremad selles grupis olid Inna Kairite ja Paul Põldsaar, kes olid kohal juba laupäeval ja ilmselt hea ettevalmistav trenn võiduni viis. Teise koha said hommikul mitmetesse seklustesse sattunud Helena Velba ja Kristo Noorhani, kolmandad olid noorvõistlejad Karmel Virkus, Laura Kuusemets ja Kaspar Räitsak. Neile järgnesid Aljona Karlõśeva ja Tiit Mäekivi ning viiendana Urve Viisitamm ja Randy Orel.

Naiskond Eesti-Vene Suhted loodi veel hommikusel registreerimisel ja Kaja Jõemets koos Galina Gladõśevaga esikoha ka said.

Lihtne polnud rada esmakordselt jalgratturite klassi sõitjatel, kuid parima aja said Tiit ja Teet Laurid, teised olid Allar Lehtlaan koos Aleksei Žuravljoviga ning kolmandad Andres Mänd ja Mark Morozov.

Matkajaid jagus kohe mitme tunni peale ning ekstreemseks tegid endale päeva tartlased, kes pöördepunkti maha magasid ning Sillamäe sadama aeda üsna lähedalt nägid. Kokku osales 6 matkaseltskonda:
Ines Vasemägi - Alar Vasemägi - Elo Raitviir - Vantsid - Tallinn, Mustamäe
Aiki Pärle - Ivika Jõesaar - Lendav Hollandlane - Tartu
Kaja Vahter - Marianne Randmer - Katrin Viimsalu - MariKa, Jõhvi
Mairit Joonas - Piret Univer - Lonkav Mära, Tartu
Anne-Liis Raatma - Ivika Villers - Sinilill, Jõhvi
Kristi Tint - Meelis Tint - Motovilla, Toila

Korraldajad tänavad:
Peeter Sööt ja Toila Valla spordi- ja kultuurikeskus,
RSK Jõhvikas - Urmas Sulaoja ja Väino Aul,
Toila Vabatahtlik Merepääste - Mehis Luus,
Keskkonnaameti spetsialist - Janar Aleksandrov

Viies ekstreemmatk on kavas  28. septembril 2013, kui on kavas traditsiooniline Saka Mõisa ja Toila sadama vaheline jooks.

sportiv.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles