Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Korvpall: Jõhvi on suurturniiriks valmis

18.04.2013

Päev enne Jõhvi spordihallis esmakordselt Eestis toimuva Euroopa noorte korvpalliliiga superfinaali on Ida-Virumaa pealinnas kõik valmis suurturniiri võõrustamiseks.

Esimesena saabusid Eestisse neljapäeva varahommikul turniiri favoriidi, põhiturniiril esikoha saanud Moskva regiooni BC Himki meeskond, kes neljapäeva õhtul on teinud juba spordihallis ka esimese treeningu.Neid rongijaamas vastu võtnud bussijuht Jaan Kama sõnul ei hooma suurlinna külje alt pärit külalised eriti kohalikke mastaape. "Üks poistest hakkas enne bussi sisenemist kohmitsema koti kallal, et sealt raamatut lugemiseks võtta, tõenäolislet valmistudes pikaks sõiduks. Ütlesin, et pangu rahumeeli raamat kotti tagasi, me oleme kahe minuti pärast majutuskohas," muigas Kama. Ventspils saabus Jõhvi neljapäeva õhtuks ja VEF tuleb reede lõunaks.

Reede õhtul kell 17 kohtuvad esimeses poolfinaalis BC Himki ja BC Ventspils. Himki sai 13 võidu ja 2 kaotusega põhiturniiril esikoha, BC Ventspils pälvis 11 võidu ja 4 kaotusega neljanda koha. Põhiturniiri omavahelises mängus, mis peeti 15. septembril Jõhvis, sai HImki 66:56 võidu.KK HITO/Jõhvi peatreeneri sõnul on Himki mängus favoriit. "Himki on väga korralikult komplekteeritud meeskond, kõikidel positsioonidel olemas vajalikud mängijatüübid, mängivad distsiplineeritult, paljud neist kuuluvad Venemaa noortekoondistesse U20 ja U19 vanuseklassis," sõnas Sternhof, kelle arvates ei puudu aga oma šanss ka Läti klubil. "Kui kõik paremad mängijad terved, siis on neil koosseisu küll, et Himkile poolfinaalis vastu hakata. Põhiturniiril oli Ventspils vigastustega hädas."

Reede õhtu teises kohtumises on kell 19 vastamisi 12 võidu ja 3 kaotusega põhiturniiril teise koha saanud KK HITO/Jõhvi ja samade näitajatega kolmas olnud Riia VEF. 23. novembril Riias peetud põhiturniiri kohtumises sai HITO/Jõhvi 59:56 võidu. Priit Sternhofi ütles, et VEF on väga ühtlase koosseisuga meeskond. "Paljud neist on Läti noortekoondiste mängumehed, kes on saanud kogemusi Läti meistriliigast, viskavad hästi ja tahavad kiirelt mängida. Omaette kvaliteedi näitaja on see, et põhiturniiril võitsid nad Himkit."

Poolfinaalide kaotajad selgitavad laupäeval kell 11 pronksmedalite omaniku. Kell 13 algab finaalmäng. Finaalturniiril osalevatest klubidest mängisid eelmisel aastal superfinaalis Eesti ja Venemaa klubi, KK HITO/Jõhvi sai siis teise ja neile poolfinaalis kaotanud BC Himki pidi leppima neljanda kohaga, mis ühtlasi põhjustas meeskonnas  treenerivahetuse. Eelnevatest hooaegadest on selles klassis BC Ventspilsil ette näidata hõbemedalid hooajast 2009/2010, Himkil on kirjas turniirivõit hooajast 2007/2008, kui selles vanuseklassis jagati Euroopa noorte korvpalliliigas medaleid esmakordselt.

hito.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles