Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Jalgrattasport: Jõhvi ratturid edukad Venemaa meistrivõistlustel

21.08.2012

19. augustil toimusid Peterburgi lähistel Toksovos Venemaa meistrivõistlused mägirattamaratonis, millest võttis osa Investment Agency võiskond, mis oli tugevdatud Caspar Austaga TÜ SKst ja Taavi Selderiga Pro Shopi meeskonnast.

Sõita tuli kaks ringi ning võistluse kogupikkuseks oli 72km. Profiili poolest meenutas maastik Otepää Kekkose rada, kus pidevalt tuli sõita parajaid tõusukesi ülesse – alla lisaks veel konarlik ning rööpaid täis pinnas, mis tegi sõidu füüsiliselt raskeks.

Põhidistantsile startis 300 jalgratturit ning teist samapalju läks poolemaa sõidule. Arvestades seda, et võistlus toimus ligi 7 miljonilise Peterburgi lähistel, oli sõitjaid vähevõitu, ju siis pole venelased mägirattasõitu massispordina veel avastanud.

Võidusõit algas Investment Agency meeskonnale hästi, sest 20 kilomeetri järel oli eest ära 20 meest ja seal olid ka kõik Eesti võiskonna sõitjad. Esimese ringi lõpetasid  kindla edumaaga Austa ja Taavi Selder.

Teise ringi sõitsid meie liidrid juba kiiremini ning mäekõrguse võidu võttis elvalane Caspar Austa Taavi Selderi ees. Parim venelane kaotas Selderile juba pea kolm minutit.

Väga hästi sõitsid narvalased Vladimir Všivtsev ja Danil Kozinets, kes lõpetasid vastavalt kuuendana ja üheksandana. Kozinets oli ühtlasi parim juunior.
Peep Kivil sai 11. ja Paul Nestor 19. koha, mõlemad olid oma vanuseklassis teise koha väärilised. Ka Andrei Semenkov suutis sõita ennast esisajasse.

Naiste võit läks Venemaa ühele parimale maastikuratturile Oksana Rõbakovale kes oli üldarvestuses 40. Kristel Koort oli naiste üldarvestuses kolmas ning N21 vanuseklassi teine.

Palavikuga kimpus olnud Aira Ferschel tegi enda kohta samuti hea sõidu ning lõpetas võistlejaterivi keskosas . Kahjuks ei saa Aira täpset kohta ja teiste meie sportlaste aegu praegu avaldada, sest Venemaal võtab protokolli interneti riputamine aega.

Poolemaa sõidus sai Robert Petrovitski M14 vanuseklassis neljanda koha.  40 km pikkusel sõidumaa lõpetasid veel Vadim Ivlijev 70. ja Igor Petrovitski 73. kohaga.

PEEP KIVILNarva Asimuut 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles