Esilehele      Sisukord
Esilehele
Detsember 2018
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Spordileht valis omavalitsuste paremad

04.01.2007

3. jaanuari Spordileht avaldas põhjaliku ülevaate Eesti omavalitsuste parematest sportlastest aastal 2006 ja läbi aegade. Ida-Virumaa paremad valiti alljärgnevad.

Ida-Virumaa

 

Ida-Virumaalt pärineb rida spordikuulsusi. Narva on sportlik linn, kus sündis malesuurmeister  Paul Keres ja alustasid teed tippu N Liidu jalgpallikoondisesse kuulunud Valeri Karpin, 1936. aasta olümpia hõbe poksija Nikolai Stepulov, EM-i medalivõitja maadluses Rudolf Loo, N Liidu koondisse kuulunud murdmaasuusataja Karl Lont, olümpiasõudjad Leonid Gulov ja Andrei *ilin, kergejõustiklane Nikolai Küttis, poksija Gennadi Tolmat‰ov, rahvusvahelised malemeistrid Paul Schmidt ja Ortvin Sarapuu. Tänavu räägivad narvalased  Transi jalgpallimeeskonna hõbemedalist Eesti meistrivõistlustel. Maakonnast pärinevad autosportlane Toomas Napa (Aseri), kergejõustiklased Ülo Kriisa (Jõhvi) ja Aivar Haller (Avinurme), olümpiajooksja Reginald Uba-Suban (Kohtla), suusataja Piret Niglas, korvpallur Natalja T‰urbakova ning kulturistid Olev Annus (kõik Kohtla-Järve linn) ja Inna Uit (Jõhvi).

Alajõe vald

Ajaloo tuntuim: ?

2006: ?

Aseri vald

Ajaloo tuntuim ja 2006: Tatjana Tšistjakova, lauatennisist, kahekordne noorte EM-i medalivõitja, mullu Balti meister.

Avinurme vald

Ajaloo tuntuim: Aleksander Kulikov-Kull, elukutseline raskejõustiklane, Briti impeeriumi meister.

2006: Georg Allikas, motokrossisõitja.

Iisaku vald

Ajaloo tuntuim: Enn Sellik, kergejõustiklane, olümpialane, Eesti rekordiomanik 5000 m (13.17,2) ja 10 000 m jooksus (27.40,61).

2006: Rauno Avel, murdmaasuusataja, Eesti noortekoondislane.

Illuka vald

Ajaloo tuntuim: Mart Vilt, kergejõustiklane, Eesti 1500 m jooksu rekordiomanik (3.39,0)

2006: Timo Juursalu, murdmaasuusataja, Eesti juunioride koondislane.

Jõhvi vald

Ajaloo tuntuim: Ülo Raidma, võrkpallur, N Liidu meister.

2006: Tiit Tartlan, kreeka-rooma maadleja, veteranide maailmameister.

Kiviõli linn

Ajaloo tuntuim: Aili Kägu-Alliksoo, kergejõustiklane, Eesti meister, eksrekordiomanik 100 m tõkkejooksus (13,6) ja 200 m (24,2).

2006: Tatjana Mannima, murdmaasuusataja, olümpialane.

Kohtla vald

Ajaloo tuntuim: Lembit Oll, maletaja, suurmeister. 

2006: Arno Rossman, veteransportlane ja sporditegelane.

Kohtla-Järve linn

Ajaloo tuntuim: Kristina Nurk, lestaujuja, MM-i medaliomanik, Euroopa meister, 24-kordne Eesti meister.

2006: Aleksandr Volodin, maletaja, Eesti maleolümpiameeskonna liige.

Kohtla-Nõmme vald

Ajaloo tuntuim: Avo Talpas, kreeka-rooma maadleja, N Liidu meister.

2006: Alar Pärn, korvpallur.

Lohusuu vald

Ajaloo tuntuim: Endel Oja, kergejõustiklane.

2006: ?

Lüganuse vald

Ajaloo tuntuim: Heino Lipp, kergejõustiklane, Teise maailmasõja järel maailma paremaid kümnevõistlejaid, 12-kordne N Liidu meister.

2006: Tõnu Kundla, korvpallur.

Maidla vald

Ajaloo tuntuim: Aleksander Vinogradov, korvpallur, Eesti meister.

2006: Ragnar Lipp, kergejõustiklane, Eesti noortemeister.

Mäetaguse vald

Ajaloo tuntuim: Gennadi Bezrodnov, kergejõustiklane, N Liidu juunioride meister.

2006: Mirko Kruusmaa, korvpallur.

Narva linn

Ajaloo tuntuim: Paul Keres, maletaja, seitsmekordne maleolümpia võitja, MM-i tiitlipretendentide turniiril neli korda teine koht.

2006: Igor Kuzmin, sõudja, MM-i pronks neljapaadil.

Narva-Jõesuu linn

Ajaloo tuntuim: Vello Kaaristo, murdmaasuusataja, Eesti esimene olümpiasuusataja.

2006: Katrina Korban, 10-aastane maletaja, osales noorte MM-il.

Püssi linn

Ajaloo tuntuim: Jaana Kotova, korvpallur, Eesti koondislane.

2006: Jevgeni Sarri, kergejõustiklane.

Sillamäe linn

Ajaloo tuntuim: Mihhail Urjadnikov, kergejõustiklane, Eesti 100 m jooksu eksrekordiomanik (10,34).

2006: Vitali Jurov, ujuja.

Toila vald

Ajaloo tuntuim ja 2006: Kristjan Makke, korvpallur, Eesti koondislane.

Sonda vald

Ajaloo tuntuim ja 2006: Veikko Tihvan, jahilaskur, Eesti meister.

Tudulinna vald

Ajaloo tuntuim: Are Roonet, murdmaasuusataja, N Liidu meistrivõistluste hõbe teatesõidus, üheksakordne Eesti meister.

2006: Timo Vaaramaa, veteransportlane.

Vaivara vald

Ajaloo tuntuim: Erik Holst, purjetaja, olümpialane, kuuekordne Euroopa meister jääpurjetamises.

2006: Ivan Burov, sporditegelane.



 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles