Esilehele      Sisukord
Esilehele
Detsember 2017
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Spordiliit: Aasta paremate valimisel domineeris Narva

29.12.2011

Ida-Virumaa spordiaasta paremate valimisel saavutas kuuest eiskohast neli Narva. Nii piirilinna kui ka maakonna parimad on meestest ujuja Pavel Narõškin, naistest laskja Anžela Voronova ja võistkondadest Narva Trans. Treenerite arvestuses anti esmakordselt esikoht treeneritepaarile, kelleks olid KK HITO korvpallitreenerid Priit Sternhof ja Margo Tali. Ka parima noorsportlase tiitlist üks läks korvpalluritele (Sander Saare) ja teine Narva aerutajale (Anastassia Pšenitšnajale). Maakonna teeneteplaadi vääriliseks arvati poksi eestvedaja Priidik Kippar.

Meestest tõusid suhteliselt saavutustevaesel aastal teistest esile narvalased, ujuja Pavel Narõškin ja triatleet Aleksandr Latin, kusjuures valijatele sai otsustavaks asjalolu, et kodulinna valimisel eelistati Narõškinit, kes alles eelmisel aatsal sai maakonna parima noormehe tiitli. 19aastane Narõškin tuli mitmekordseks Eesti meistriks ning jõudis juba ka täiskasvanute maailmameistrivõistlustele, kus tal tõsi küll tuli veel kooliraha maksta.

Aleksandr Latin püüdis sel aastal maailmas tuleva aasta olümpiapunkte, parimaks kohaks jäi Kanadas peetud MKetapil saavutatud 18. koht.

Meestest kolmas oli Kohtla-Järve parimaks meesportlaseks valitud maadleja Aleksei Baskakov, kes vabamaadluse juunioride EMil Serbias saavutas kaheksanda koha.

Meestest neljas oli sel aastal Sillamäe parimaks valitud suusataja Aleksandr Maslennikov, viienda koha sai Eesti jalgpallimeistrivõistlustel rekordarvu väravaid löönud Narva Transi ründaja Aleksandrs Cekulajevs ja kuues oli jahilaskja Veikko Tihvan.

Naistest saavutas kindla esikoha Eestile olümpiakoha välja võidelnud laskja, EMil 6. ja 13. koha saanud Anžela Voronova. Teise koha sai Eesti parim lauatennisist Tatjana Tšistjakova Aserist ja kolmanda koha viis Vokka triatleet Kairi Schmidt.

Võistkondadest mahtusid esikolmikusse Eesti jalgpallipronks Narva Trans, sel aastal Euroopas ja Eestis ilma teinud korvpalliklubi HITO noortekoondis ja Eestimaa suvemängudel koondarvestuses teise koha saanud Ida-Virumaa koondis.

Treeneritest sai esikoha tandem Priit Sternhof ja Margo Tali, teise koha sai lasketreener Aleksandr Makarov ja kolmanda vabamaaldustreener Aleksei Hapov.

11. jaanuaril kell 14 maavalitsusse on lisaks eelpoolnimetatud kategooriate esikolmikutele ka noorsportlastest parimateks valitud Sander Saare ja Anastassia Pšenitšnaja.

Maakonna parimad valis Ida-Virumaa spordiliit 29. detsembril toimunud juhatuse koosolekul.

Sportiv.ee

PAREMUSJÄRJESTUSED

Mehed
1. Pavel Narõškin - ujumine, Narva - 35p
2. Aleksandr Latin - triatlon, Narva - 18
3. Aleksei Baskakov - vabamaadlus, Kohtla-Järve - 16
4. Aleksandr Maslennikov - suusatamine, Sillamäe - 11
5. Aleksandrs Cekulajevs - jalgpall, Narva - 7
6. Veikko Tihvan - jahipraktiline laskmine, Jõhvi - 5
7. Timur Alikhanov - judo, Kohtla-Järve - 4
8.-9. Vjatšeslav Košelev - kergejõustik, Sillamäe - 3
8.-9. Mihhail Goidov - võitlusviisid, Narva - 3

Naised
1. Anžela Voronova - laskmine, Narva - 35p
2. Tatjana Tšistjakova - lauatennis, Aseri - 23
3. Kairi Schmidt - triatlon, Voka - 18
4. Tatjana Mannima - suusatamine, Kiviõli - 16
5. Kristel Koort - jalgratas, Jõhvi - 4
6. Anastassia Pšenitšnaja - aerutamine, Narva - 3
7. Darja Jurlova - laskesuusatamine, Narva - 3

Treenerid
1. Priit Sternhof/Margo Tali - korvpall, Kiviõli/Kohtla-Järve - 35 p
2. Aleksandr Makarov - laskmine, Narva - 27 p
3. Aleksei Hapov - vabamaadlus, Kohtla-Järve - 15
4. Vladimir Uhhov - ujumine, Narva - 7
5. Kaarel Schmidt - triatlon, Voka - 5
6. Peep Kivil - jalgratas, Jõhvi - 4
7. Sergei Sergejev - judo, Kohtla-Järve - 3
8.-9. Priit Käen - korvpall, Jõhvi - 2
8.-9. Sergei Konõšev - jäähoki, Kohtla-Järve - 2
10. Aleksandr Gorodnitšev - suusatamine, Sillamäe - 1

Võistkonnad
1. Narva Trans - jalgpall, Narva - 21
2. KK HITO noortekoondis - korvpall, Kohtla-Järve - 14
3. Ida-Virumaa suvemängude koondis - 3
4. Viru Sputnik - jäähoki, Kohtla-Järve - 2
5. SHK petangikoondis - petank, Kohtla-Järve - 1

Parimad noored - Sander Saare (korvpall, Kiviõli) ja Anastassia Pšenitšnaja (aerutamine, Narva).



 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles